Stálé programy • Zábavná prohlídka

Detektivní případ Cyrila Čerešňáka

Nový prohlídkový okruh, vhodný pro organizované skupiny či školní třídy (vhodné pro 8. -9. třídu, žáky středních škol či skupiny dospělých návštěvníků). Interaktivní okruh návštěvníky zcela vtahuje do děje, vyžaduje jejich aktivní spolupráci, kdy se společně s průvodcem snaží o vyřešení detektivního případu na pozadí rozmanité sociální problematiky přelomu 19. a 20. století na jihomoravské vesnici.

Skupina pro prohlídku v počtu min. 8, max. 20 návštěvníků.
Tuto prohlídku je nutno objednat předem!

 Dětská prohlídka s Fanoškem

Milé děti a rodiče! Skanzen patří Vám a abyste si to u nás pořádně užili, připravili jsme pro Vás zábavný prohlídkový okruh, ve kterém Vás bude doprovázet Váš nový kamarád Fanošek. V jeho společnosti se skutečně zabaví celá rodina a všichni se také dozvíte mnoho nových informací.

Věříme, že se Vám u nás bude líbit. Pracovní list pro celou rodinu dostanete při zakoupení vstupenky s plným vstupným nebo při vstupu s permanentní vstupenkou na vyžádání u průvodce.

Dětské prohlídky

Jsou určené především pro první stupeň základních škol. Pro skupiny předškolních dětí je program upraven tak, aby byl pro ně srozumitelný a zajímavý. Využívají jí především učitelé při školních výletech, či jako doplněk učiva vlastivědy a přírodovědy. Děti si vyzkouší způsob života jejich vrstevníků v době jejich prababiček. Vidí, jak se dříve bydlelo, jaké byly povinnosti dětí, s čím si hrály atd. Děti také hádají různé předměty, s kterými se dnes již nesetkávají a přemýšlí, k čemu asi sloužily. Tyto prohlídky sklízejí velký úspěch a to nejen od dětí, ale i od učitelů. Kromě této speciální prohlídky pro děti připravujeme v průběhu roku následující tematické pořady:

Fašanku, fašanku, Velká noc ide (fotogrefie z minulé akce)

Abeceda řemesel (fotogrefie z minulé akce)

Podzim na dědině (fotogrefie z minulé akce)

Radujmese, veselme se ... (fotogrefie z minulé akce)

Srpen 2020

Po Út St Čt So Ne
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31