Červen 2018

 • Radujme se, veselme se - pořad pro školy

  3. - 6. 12. 2018

  Od adventu do svátku Tří králů. Představení obvyklých prací, zvyků, příprava tradičních jídel a stolování na jihomoravské vesnici v minulém století. Uvidíte obchůzky Lucek, tří králů, pastýře s koledníky a Mikuláše s jeho družinou. Pro děti budou připraveny tvůrčí dílny s možností nazdobit si perníčky, vyrobit si figurky z těsta nebo dárky pro své blízké.

  Od 8.00 do 13.00 hod. je program vyhrazen objednaným školním výpravám

 • Radujme se, veselme se

  1. a 2. 12. 2018

  Od adventu do svátku Tří králů. Představení obvyklých prací, zvyků, příprava tradičních jídel a stolování na jihomoravské vesnici v minulém století. Uvidíte obchůzky Lucek, tří králů, pastýře s koledníky a Mikuláše s jeho družinou. Pro děti budou připraveny tvůrčí dílny s možností nazdobit si perníčky, vyrobit si figurky z těsta nebo dárky pro své blízké. Spolu s panem učitelem se budete moci naučit známé i méně známe koledy. Dospělí ocení možnost ochutnat mladá vína a zabíjačkové speciality.

  Program pro veřejnost od 9.00 do 16.00 hod.

 • Podzim na dědině - pořad pro školy

  17. a 18. září

  Naučný program je zaměřen na tradiční způsoby hospodaření a podzimní práce na vesnici přelomu 19. a 20. století.

  Od 8.00 do 13.00 hod. je program vyhrazen objednaným školním výpravám.

 • Podzim na dědině

  Naučný program je zaměřen na tradiční způsoby hospodaření a podzimní práce na vesnici přelomu 19. a 20. století. Důraz je kladen především na aktivní prvky prezentace, které jsou určeny dětem i dospělým návštěvníkům. Různorodá témata budou zahrnovat např. způsoby a techniky orby, sklizně plodin, výklady o plodinách, které byly typické pro hospodářství vesnice na jihovýchodní Moravě, jejich využití a zpracování do pokrmů a další práce související s podzimní částí hospodářského roku, jako je například zpracování konopí.

  Program pro veřejnost od 9.00 do 17.00 hod.

 • Vojenský den – Kazaň 1918.

  Vojenský program s bojovou ukázkou Kazaň 1918 (boj čs. legionářů v Rusku proti bolševikům v roce 1918). Rekonstrukce bojů, ukázky vojenských táborů a historické obrněné techniky z doby první světové války.

  Program:
  11:00 – ukázka výcviku úderníků bojiště
  12:00 – výcvik telegrafního družstva bojiště
  13:00 – scénka z náboru bolševiků vinohradnický areál
  14:00 – bojová ukázka Kazaň 1918 bojiště
  15:00 – ukázka obrněné techniky bojiště
  16:00 – bojová ukázka Krvavé pohraničí 1938 bojiště

  Poslední vstup do areálu v 16 hodin

 • Odpoledne s ochotnickým divadlem

  Ochotnické divadlo z Vracova NEJENXMÍCHU vám tentokrát zahraje poeticky poučnou divadelní komedii

  TAKOVÁ LÉČIVÁ ROMANCE

  Začátek v 15.00 hod.
  Představení třetího ochotnického divadla ze Slovácka v amfiteátru skanzenu. Srdečně zveme všechny příznivce ochotnického divadla, tentokrát trochu netradičně pod širým nebem v krásném přírodním prostředí strážnického skanzenu.

 • Pouť ve skanzenu

  Návštěvníci si budou moci v prostředí Muzea vesnice jihovýchodní Moravy užít jarmareční pouťové atmosféry – potkat flašinetáře, mořskou pannu v kádi, rozličná představení pro dámy, pány i děti, spoustu stánků s lákavým zbožím a další atrakce, které ke každé pouti neodmyslitelně patří.

  Program pro veřejnost od 9.00 do 17.00 hod.

 • Hasičská neděle

  Z historie do současnosti v podání hasičských sborů z okolí Strážnice a jejich hostů. Představení historické i současné hasičské techniky: vozidla značky AVIA a značky LIAZ, přenosná čerpadla. Ukázky hasičských zásahů, záchrana osob z výškové budovy, ukázka přenosných motorových čerpadel a jejich použití, ukázka společného zásahu více jednotek na "hořící" objekt pily.

  11.00 - ukázka zásahu se záchranou osob z výškové budovy - záchrana pomocí žebříků

  13:00 - Ukázka techniky, vozidla, čerpadla, průvodní slovo, ukázky využití techniky, možné způsoby hašení

 • Dožínky ve skanzenu

  Oslava sklizně s tradičním dožínkovým průvodem. Ukázky výmlatu i mletí obilí, pletení dožínkového věnce, sklizeň konopí, různé způsoby využití slámy, příprava lidových pokrmů z pohanky či černého bezu i s ochutnávkou, košt vína, ukázky řemeslných prací, jarmark, dílny pro děti a další.
  Součástí dožínek bude dožínkový průvod s tradičními zvyky a obyčeji v podání folklorního souboru Leluja z Provodova.

  Program pro veřejnost od 9.00 do 17.00 hod.

  Vstupné - dle ceníku vstupného do skanzenu.

 • Odpoledne s divadlem

  začátek v 15:00 hod.

  "Československé století"

  Anotace: "Československé dějiny jsou nuda" přesně tato věta to všechno odstartovala. A tak jsem se rozhodnul, že je potřeba se na celou naši historii podívat jinak. V představení Československé století se během 50 minut podíváme na některé roky naší historie, a to pokaždé jiným divadelnim způsobem.

  V osudí bude devět divadelních forem a devět události z české historie, jen náhoda rozhodně o tom, co se bude dít. Poloimprovizované představení jednoho herce. Spíš show, než dějepis.

Říjen 2019

Po Út St Čt So Ne
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31