Leden 2017

 • Radujme se, veselme se

  Od adventu po Tři krále, zvyky, obyčeje, předvánoční jarmark, nespočetná řada chutí a vůní, mikulášská obchůzka, Lucky, kolednící, svařené víno i punč, nic z toho v programu Radujme se, veselme se... nechybělo.

 • Podzim na dědině

  Sklizeň plodin na podzim, orba, lidová strava, hodové veselí.

 • Radujme se, veselme se ... pořad pro školy

  4. - 7. 12. 2017 Pondělí – čtvrtek

  Od adventu do svátku Tří králů. Představení obvyklých prací, zvyků, příprava tradičních jídel a stolování na jihomoravské vesnici v minulém století. Uvidíte obchůzky Lucek, tří králů, pastýře s koledníky a Mikuláše s jeho družinou. Pro děti budou připraveny tvůrčí dílny s možností nazdobit si perníčky, vyrobit si figurky z těsta nebo dárky pro své blízké.

  Příjem objednávek od 9. 10. 2017 od 7.00 hod.
  Od 8.00 do 13.00 hod. program je vyhrazen objednaným školním výpravám

  vstupné:

 • Radujme se, veselme se

  2. – 3. 12. 2017 Od adventu do svátku Tří králů. Představení obvyklých prací, zvyků, příprava tradičních jídel a stolování na jihomoravské vesnici v minulém století. Uvidíte obchůzky Lucek, tří králů, pastýře s koledníky a Mikuláše s jeho družinou. Pro děti budou připraveny tvůrčí dílny s možností nazdobit si perníčky, vyrobit si figurky z těsta nebo dárky pro své blízké. Spolu s panem učitelem se budete moci naučit známé i méně známe koledy. Dospělí ocení možnost ochutnat mladá vína a zabíjačkové speciality.

  Program pro veřejnost začátek v 9.00, poslední vstup v 15.00 hod.

 • Podzim na dědině - pořad pro školy

  Datum konání 18. a 19. září

  V areálu muzea budou k vidění tradiční sklizňové práce zakončující hospodářský rok. Vyorávání brambor, zpracovávání konopí, orba s koňským potahem a další činnosti vztahující se k podzimnímu období. Připravena je ochutnávka regionálních podzimních jídel.

  Od 8.00 do 13.00 hod. program je vyhrazen objednaným školním výpravám

  Vstupné:

  školní mládež 6 - 15 let u programů pro školy: 60,- Kč
  děti do 6 let (u hromadných návštěv včetně programů pro školy): 20,- Kč
  pedagogický doprovod zdarma.

 • Podzim na dědině

  Program „Podzim na dědině“ přiblíží návštěvníkům život na vesnici na přelomu 19. a 20. století v jednom z hospodářsky nejdůležitějších období v roce – podzimu. Těžká práce po žních zdaleka nekončí. Je potřeba posbírat a zpracovat všechny ostatní plodiny (brambory, mák, ovoce, víno, konopí a len), připravit se na zimu a také na velkou slávu v podobě posvícení neboli hodů. Práce ale není jen na polích. Uvnitř stavení se dere husí peří, vaří se povidla, peče svatomartinská husa, v sušárnách se suší švestky a jablka, v lisovnách lisuje víno, které před vinobraním hlídali hotaři.

 • Folklorní hry

  18. ročník akce s názvem Folklorní hry Strážnice 2017 se pro nepřízeň počasí ruší. Náhradní termín konání akce bude upřesněn a zveřejněn na stránkách www.skanzenstraznice.cz a na profilu Muzea vesnice jihovýchodní Moravy na facebooku.
  děkujeme za pochopení

 • Vojenský den

  Vojenský den ve skanzenu ve Strážnici
  "Zborov - Kobarid 1917 / 2017"
  2. září 2017 od 9.00 do 17.00

 • Podvečer s ochotnickým divadlem - z technických důvodů přeloženo na rok 2018

  Podvečer s ochotnickým divadlem - z technických a organizačních důvodů se představení Vracovského ochotnického spolku přesouvá na sezonu 2018.

  Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

 • Pouť ve skanzenu

  Návštěvníci si budou moci v prostředí Muzea vesnice jihovýchodní Moravy užít jarmareční pouťové atmosféry – potkat flašinetáře, mořskou pannu v kádi, rozličná představení pro dámy, pány i děti, spoustu stánků s lákavým zbožím a další atrakce, které ke každé pouti neodmyslitelně patří.

  Poslední vstup v 16:00.

 • Dožínky

  Oslava sklizně s tradičním dožínkovým průvodem. Ukázky žňových prací – sečení obilí kosou s hrabicí a žacím strojem, mlácení obilí motorovou mlátičkou i cepy, pletení dožínkového věnce, pokrývání doškové střechy, výroba dřevěného nářadí, dětské dílny. Ochutnávka tradičních pokrmů z nové mouky, ale i letní speciality – kvašené okurky. Dožínkový průvod v podání folklorního souboru Hanák z Troubek.
  Program pro veřejnost od 9.00 do 17.00 hod.

  vstupné: dospělí 120,- Kč, důchodci 60,- Kč, děti do 15 let v doprovodu osoby s plným vstupným (max. 3 děti) - ZDARMA

 • Hasičský den

  Z historie do současnosti v podání hasičských sborů z okolí Strážnice a jejich hostů. Představení historické i současné hasičské techniky: stříkaček, cisteren, žebříků. Ukázky hasičských zásahů, hasičského sportu, skok do záchranné plachty, ukázka spolupráce složek Integrovaného záchranného systému. Program pro veřejnost od 9.00 do 17.00 hod

 • Podvečer s ochotnickým divadlem

  Od 17:00 hod.

  V amfiteátru Muzea vesnice jihovýchodní Moravy se uskuteční loutkové divadelní představení v podání Divadla T.J. Sokol Uherské Hradiště. Diváci se mohou těšit na představení s názevem "Hodný a zlý kašopárek". přijďte si užít divadelní představení, tentokrát trochu netradičně pod širým nebem v krásném přírodním prostředí strážnického skanzenu.

 • Podvečer s ochotnickým divadlem

  Od 17:00 hod.

  V amfiteátru Muzea vesnice jihovýchodní Moravy se uskuteční divadelní představení divadla BLIC z Ostrožské Nové Vsi s představením pohádky Honza a kouzelná flétna. Diváci se mohou těšit na zajímavé představení ochotnického divadla, tentokrát trochu netradičně pod širým nebem v krásném přírodním prostředí strážnického skanzenu.

 • Abeceda řemesel - pořad pro školy

  29. 5. – 30. 5. 2017

  ABECEDA ŘEMESEL
  Od 8.00 do 13.00 hod. je program vyhrazen objednaným školním výpravám
  Vstupné: děti 60 Kč, pedagogický doprovod zdarma.
  Termín pro registraci objednávek:
  od 20. 3. 2017 na tel. čísle: +420 518 306 639

 • Skanzenem z pohádky do pohádky

  SKANZENEM Z POHÁDKY DO POHÁDKY
  Areál muzea oživí hry a soutěže podle pohádek natáčených nejen ve skanzenu. Nebudou chybět ukázky řemesel vztahujících se k jednotlivým pohádkám. Pořad je malým dárkem k Mezinárodnímu dni dětí.

 • Stavění máje

  STAVĚNÍ MÁJE, zahájení návštěvní sezony
  Vprůběhu pořadu bude částečně zpřístupněn nový objekt Muzea vesnice jihovýchodní Moravy. Jedná se o selskou usedlost z Nové Lhoty, která je postavena tradičními metodami.
  Akce Stavění máje se zúčastní členové folklorních souborů ze Strážnice a blízkého okolí. Dalším programem je profilové vystoupení jednotlivých souborů na pódiu.

  Vstup ZDARMA, začátek v 15.00 hod.

 • Fašanky, fašanky, Velká noc ide - pořad pro školy

  10. – 11. 4. 2017

  FAŠANKY, FAŠANKY, VELKÁ NOC IDE
  Masopustní zvyky, fašankový tanec „pod šable“, tanec s medvědem, příprava lidových pokrmů (boží milosti, koblihy). Velikonoční období přiblíží tradiční zvyky jako je vynášení smrtky, hrkání, šlahačka, malování kraslic.

  8.00 – 13.00 hod. program je vyhrazen objednaným školním výpravám
  vstupné: děti 60 Kč, pedagogický doprovod zdarma.
  Termín pro registraci objednávek:
  od 16. 1. 2017 na tel. čísle: +420 518 306 639

 • Velikonoce ve skanzenu

  8. – 9. 4. 2017

  VELIKONOCE VE SKANZENU
  Zvyky ze Slovácka od fašanku do Velikonoc jako je vynášení smrtky, nošení létečka, pletení velikonočních pomlázek, malování kraslic, šlahačka. Velikonoční jarmark.
  Program pro veřejnost od 9.00 do 15.00 hod. (v 15.00 - poslední do skanzenu)

Listopad 2019

Po Út St Čt So Ne
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30